Kreator sadržaja Index Kalendar / Index Odgovori

Svi gradovi, Hrvatska (remote)

Oglas više nije dostupan

Index.hr je istovremeno najposjećenija i najbrže rastuća digitalna medijska tvrtka u regiji. Naši postojeći projekti su prilično uspješni, a imamo hrpu novih ideja i projekata na čijem razvoju možeš sudjelovati upravo ti.

Tražimo prirodno znatiželjnu osobu, širokih interesa i bogate opće kulture za rad na projektima Index Kalendar i Index Odgovori.

Idealan kandidat za ovu poziciju je: izrazito pismen, visokih radnih navika, vješt u korištenju alata poput ChatGPT-a, diplomirao na fakultetu društvenog usmjerenja, visoke socijalne inteligencije i s talentom za prepoznavanje tema koje zanimaju široku publiku.

Ako si se potpuno ili barem većim dijelom prepoznao/la u ovom opisu, prilično smo sigurni da ćeš se odlično snaći na poziciji koju tražimo.

Glavne odgovornosti:

  • Kreiranje sadržaja na teme zanimljivih i važnih povijesnih događaja (što se značajno, poznato ili manje poznato dogodilo na određeni dan)
  • Kreiranje sadržaja za opće teme i svakodnevne interese šire publike (Kako promijeniti gumu na autu? Kada dijete treba početi prati zube? Kako se izračunava vaša plaća?...)
  • Objava sadržaja na društvenim mrežama i upravljanje social strategijom projekta
  • Predlaganje ideja i tema za razvoj i rast rubrika

Naša očekivanja:

  • Prvenstveno očekujemo predan rad i motivaciju za razvojem nečega from the scratch
  • Važno nam je si kreativna osoba koja lako pronalazi ideje za teme o kojima će pisati
  • U radu cijenimo potpunu samostalnost, proaktivnost i efikasnost te osjećaj osobne odgovornosti kako bi posao tekao glatko i u roku
  • Očekujemo da si osoba koja voli pisati i koja zna kako temu koju obrađuje učiniti atraktivnom i zanimljivom široj publici
  • Veliki plus su široko opće znanje ili šaroliki interesi; fleksibilnost i visoka tolerancija na česte izmjene prioriteta i rokova; te ranije iskustvo u medijima

Naša ponuda:

  • Rad na najčitanijem i najuspješnijem portalu u Hrvatskoj te direktan doprinos ovoj tituli
  • Prilika za razvoj nove rubrike s velikim potencijalom koja ovisi samo o tebi
  • Početna financijska primanja u ovisnosti o prethodnom iskustvu, uz rast sukladan razvoju i rezultatima rubrika
  • Paket prigodnih benefita (božićnica, poklon za rođendan, poklon ili slobodni dani za druge važne događaje) i osiguran sistematski pregled
  • Fleksibilno radno vrijeme i mogućnost rada s bilo koje lokacije gdje se osjećaš ugodno i produktivno

Prijave su otvorene do 23.02.2024.,a uz životopis, potrebno je priložiti rješenja zadataka:

  1. Odaberite tri povijesna događaja koji su se dogodili na datum 15. veljače. Događaji mogu biti općepoznati ili manje poznati, ali ključno je da su sami po sebi zanimljivi mainstream publici ili da imate vještinu predstaviti ih na način tako da budu zanimljivi mainstream publici. Napišite kratki tekst o svakom od ta tri događaja (tekst treba imati maksimalno 1.800 znakova), a tekstove opremite naslovom i fotografijom.

  2. Pronađite tri stvari koje Hrvati najčešće guglaju u travnju te napišite tekstove koji će ponuditi direktne odgovore na pitanja koja guglaju.

Prijave bez priloženih zadataka bit će automatski diskvalificirane.

Podaci kandidata tretiraju se s maksimalnom diskrecijom. Kandidati odabrani u uži krug bit će kontaktirani u što kraćem roku. Slanjem prijave kandidati pristaju na upotrebu i pohranjivanje osobnih podataka u svrhu selekcijskog postupka.